ČEZ City Cross Sprint 2017

Sportovní reportáž – ČEZ City Cross Sprint

21.ledna 2017, areál DOV – AULA GONG, Ostrava Vítkovice.

Je možné využít areál DOV i pro zimní sporty?

Jako správný fanda zimních sportů jsem se vydala fotografovat závody ve sprintu na běžkách do nádherného industriálního areálu DOV
(dolní oblast Vítkovic). Pořadatelům letos přálo počasí, proto se jim podařilo připravit velice kvalitní 470 m dlouhý běžecký okruh.
Součásti tohoto sportovního dne byl pro návštěvníky připraven i velký doprovodný program.

Po vystoupení freestylových provazochodců začal oficiální program a to spanilou jízdou v historických kostýmech. Následoval závod biatlonu dvojic kulturních a sportovních osobností a pak jsme museli zaklonit hlavu a sledovat leteckou akrobacii Martina Šonky, pilota světové série Red Bull Air Race. ÚŽASNÉ!, to se musí zažít, nelze popsat. A pak to vše začalo, závody všech možných kategorií a rozjížděk děti, junioři, juniorky, ženy, muži.

Celé sportovní odpoledne bylo velice dynamické, bez časových prodlev mezi jednotlivými rozjížďkami s úžasnou atmosférou a napětím, která po setmění byla umocněna nasvícením celého lyžařského okruhu, včetně okolních industriálních staveb. Velké uznání patří pořadatelům za přípravu a realizaci fantastického sportovního zážitku a bezpečnostním, záchranným složkám, k vytvoření pocitu bezpečí na tak obrovské akci.

Podobné sportovní akce do areálu DOV určitě patří, těším se na další návštěvu tohoto nádherného industriálního prostoru.

 

Pro foto prezentaci klikněte na libovolnou fotografii.

Komentáře jsou vypnuty.